Rok szkolny 2023/2024

Rozdanie nagród za osiągnięcia sportowe

W dniu 13 maja 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu zostały rozdane nagrody Wójta Gminy Tarnowiec Pani Agaty Augustyn za osiągnięcia sportowe oraz wkład w promocje kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Tarnowiec. Z naszej szkoły nagrodę otrzymali: Magdalena Kania, Kacper Uram, Julia Betlej, Ewelina Sudyka, Anna Machowska, Kinga Kobak, Oliwia  Budnik.

Gratulujemy  naszym sportowcom.

Rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Sketchnotka”

Uczeń klasy VII – Bartosz Klocek zdobył I miejsce w gminnym konkursie plastycznym pt. „Sketchnotka – mój sposób na nudę, czyli wizualna notatka z lekcji” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Tarnowcu. Gratulujemy sukcesu!!!

 

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

W dniu 25 .04.2024r. na obiektach M.O.S.i R w Nowej Sarzynie odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym  dziewcząt i chłopców -gry drużynowe
Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena Kania i Kinga Kobak. Trzecia zawodniczka Anna Machowska z powodu kontuzja nogi nie mogła wziąć udziału.
Do rozgrywek zakwalifikowało się po 12 szkół z półfinałów wojewódzkich zarówno u dziewcząt jak i u chłopców.
Nasze zawodniczki walczyły bardzo dzielnie  zdobywając 6 miejsce.

DZIEŃ ZIEMI w klasach I – VIII

We wtorek 23 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas I – VIII podzieleni na grupy aktywnie wzięli udział w tym ekologicznym wydarzeniu. Dzieci klas I – III na sali gimnastycznej pokonując tory przeszkód segregowały na czas odpady do odpowiednich pojemników.

Punktem kulminacyjnym był pokaz mody ekologicznej przygotowany przez uczniów klas IV – VIII. Nasi uczniowie zaprezentowali kreacje z materiałów odpadowych m.in. puszek, makulatury, plastikowych butelek, folii, plastikowych nakrętek i wielu innych „bezużytecznych odpadów”. Stroje były wyjątkowe, bardzo pomysłowe. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością. Pokaz eco-mody był świetną okazją do wspólnej zabawy.

Wszystkie  grupy świetnie poradziły sobie z zadaniami. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą ekologiczną, bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w Dniu Ziemi.

Na zakończenie odbył się konkurs pt. „Jaki to owoc, warzywo?”, gdzie uczniowie za pomocą smaku musieli rozpoznać nazwę. Poza konkursem odbyła się degustacja warzyw i owoców.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Akcja „Pola nadziei” 

W niedzielę 7 kwietnia 2024 uczniowie naszej szkoły kwestowali na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w ramach akcji „Pola nadziei”

Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym 

W dniu 27 marca 2024 r. w Z.S w Gogołowie odbyły się Rejonowe IGRZYSKA Młodzieży Szkolnej w  tenisie  stołowym dziewcząt
i  chłopców. Uczennice naszej szkoły: Magdalena Kania, Anna Machowska i Kinga Kobak po zaciętej walce zajęły 2 miejsce. Gratulujemy  naszym zawodniczkom awansu do rozgrywek wojewódzkich.

galeria zdjęć

Gminny konkurs palm wielkanocnych

Uczniowie klasy IV wzięli udział w Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych. Z pomocą rodziców wykonali piękną palmę i zajęli II miejsce. Dziękujemy uczniom i rodzicom oraz gratulujemy sukcesu.

Powiatowe zawody w biegach przełajowych

W dniu 22 marca 2024r. na obiektach M.O.S.i R w Jaśle odbyły się Powiatowe  Zawody w Indywidualno -drużynowych biegach Przełajowych. Naszą szkołę w rozgrywkach indywidualnych reprezentowały: Julia Betlej – 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej, Wiktoria Budziak – 4 miejsce, Kinga Kobak – 8 miejsce, Magdalena Kania – 9 miejsce.
Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

galeria zdjęć

Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

19 marca 2024 w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie odbył się Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Kinga Kobak, Kamil Przemyski i Grzegorz Ziomek. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy technicznej, wykonywali zadania praktyczne oraz jeździli na symulatorze samochodowym. Zadania były bardzo ciekawe. Uczniowie miło spędzili czas. Po podliczeniu wyników uczniowie nasi zajęli 21, 23 i 24 miejsce na 132 uczestników.

Turniej Wiedzy Pożarniczej

19 marca 2024  w GOK-u w Tarnowcu odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Budziak, Julia Betlej, Szymon Śmietana, Piotr Pawlak, Błażej Dzik i Kacper Uram. Uczniowie rozwiązywali test pisemny, a następnie po zakwalifikowaniu się do następnego etapu odpowiadali ustnie. Wiktoria Budziak i Błażej dzik zdobyli II miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Galeria

Powiatowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym dziewcząt klas IV – VI

W dniu 20 lutego 2024r. w  Szkole Podstawowej w Osobnicy odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie stołowym dziewcząt
Naszą szkolę reprezentowały: Julia Betlej, Ewelina Sudyka i Wiktoria Budziak.
Nasze zawodniczki zajęły 3 miejsce.
Gratulujemy

Gminne Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym dziewcząt klas IV – VI

W dniu 11 stycznia 2024r. w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Tenisie stołowym dziewcząt
Do zawodów zgłosiło się 4 drużyny
Po zaciętej walce systemem „każdy z  każdym „wyniki przedstawiają się  następująco:
1. NZSP NOWY GLINIK
2. NSP GLINIK POLSKI
3. NZSP CZELUSNICA
4. NSP. ROZTOKI
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na rozgrywkach powiatowych.

Gminne Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym chłopców klas IV – VI

W dniu 09 stycznia 2024r.w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Tenisie stołowym chłopców
Do zawodów zgłosiło się 7 drużyn
Po zaciętej walce wyniki przedstawiają się  następująco
1. NZSP UMIESZCZ
2. NZSP NOWY GLINIK
3. NZSP ŁAJSCE
4. NSP ŁUBIENKO
5. NSP ROZTOKI
5. NSP GLINIK POLSKI
5. NZSP CZELUSNICA
Gratulujemy zwycięzcom.

Rok szkolny 2022/2023

Spotkanie z Anną Marią Wesołowską

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w spotkaniu z sędzią Anną Marią Wesołowską. Tematem spotkania było: „Nowe formy profilaktyki w świetle współczesnych zagrożeń. Rola szkoły i służb pomocowych w budowaniu bezpiecznego otoczenia dziecka”.

galeria zdjęć

„Twórczość Marii Konopnickiej w słowach i obrazach”

5 czerwca 2023 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gliniku Polskim odbył się XX Jubileuszowy Gminny Konkurs „Twórczość Marii Konopnickiej w słowach i obrazach”, pod honorowym patronatem dyrektora Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu – pana Pawła Bukowskiego.

Wśród zaproszonych gości byli: Pani Agata Augustyn- Wójt Gminy Tarnowiec, Pani Sabina Lubaś- Inspektor do spraw oświaty, Pan Józef Przemyski – Prezes Stowarzyszenia „Unia Szkół”, Pani Joanna Stefanik- Skarbnik Zarządu „Unia Szkół” oraz Pan Krzysztof Wiktorski- sołtys Glinika Polskiego.

W konkursie udział wzięło 38 recytatorów z 10 szkół z terenu gminy Tarnowiec: Czeluśnicy, Glinika Polskiego, Łubna Szlacheckiego, Łubienka, Łajsc, Nowego Glinika, Umieszcza, Roztok, Tarnowca i Wrocanki.

Jury w składzie: Pan Paweł Bukowski- Dyrektor Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Pani Barbara Bukowska- Kustosz Muzeum, Pan Bartłomiej Smyka- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu, Pan Wacław Kozdrój- Dyrektor Gminnej Biblioteki w Tarnowcu oraz pani Lucyna Szpyrka- gość honorowy oceniało recytatorów w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Pod uwagę brano dobór repertuaru, opanowanie tekstu, interpretację oraz kulturę słowa.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

Kategoria I-III

I miejsce- Oliwia Borek

II miejsce – Anna Marek

III miejsce- Michał Ziemski

III miejsce- Łukasz Kardaś

Wyróżnienia powędrowały do: Kacpra Owsiaka, Karoliny Dzik oraz do Zuzanny Wójtowicz

Kategoria klas IV-VI

I miejsce- Sebastian Frańczak

II miejsce- Ewelina Sudyka

II miejsce Konstancja Marek- Gębuś

III miejsce- Oliwia Wilgucka

III miejsce – Julia Baran

Wyróżnienia otrzymali: Paweł Śmietana, Kinga Kobak, Julia Baran oraz Zuzanna Muzyka.

Kategoria klas VII-VIII

I miejsce- Aleksandra Opałka

II miejsce- Patrycja Rzońca

III miejsce- Jakub Opałka

Równolegle z konkursem recytatorskim odbył się konkurs plastyczny. Jury w składzie: pani Elżbieta Łopatkiewicz oraz pani Magdalena Kopczak
z Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu, wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych:

Kategoria klas I-III

I miejsce- Oliwia Bibinin

II miejsce- Zofia Kołbuc

III miejsce- Aleksander Mokrzecki

Kategoria klas IV-VI

I miejsce- Nikola Segin

II miejsce- Nikola Sanocka

III miejsce- Maja Gradowicz

III miejsce- Amelia Gierlasińska

Wyróżnienie dla Emilii Goleń

Kategoria klas VII-VIII

I miejsce- Zofia Nowak

II miejsce- Karolina Smoleń

III miejsce- Maja Leśniak

Wyróżnienie dla Kamila Golenia

Uczestnicy obydwu konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Wójta Gminy Tarnowiec, Dyrektora Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Prezesa i Skarbnika Stowarzyszenia „Unia Szkół”, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu oraz panią Lucynę Szpyrkę.

Podziękowania należą się pani Barbarze Betlej, przewodniczącej Rady Rodziców szkoły w Gliniku Polskim, za upieczenie jubileuszowego tortu, a panu sołtysowi za słodycze dla dzieci.

Wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy za rok.

Sportowa niedziela

W dniu 04 czerwca 2023 na stadionie lekkoatletycznym w Czeluśnicy odbył się Gminny Dzień Dziecka podczas którego zostały przeprowadzone zawody biegowe indywidualne oraz sztafety 4x100m. dla uczniów szkół naszej gminy.

Sztafeta dziewcząt kl.1-4: Wiktoria Budziak, Maja Kapała, Magdalena Maczuga, Aleksandra Wasilewska – zajęła 7 miejsce.

Sztafeta chłopców w kategorii kl 1-4: Szymon Chłoń, Michał Klekot, Rafał Klekot, Dawid Uram – zajęła 7 miejsce.
Sztafeta dziewcząt kl 5-8: Magdalena Kania, Ewelina Sudyka, Julia Betlej, Anna Machowska – zajęła 4 miejsce.
Sztafeta chłopców kl 5-8: Tomasz Wiktorski, Kacper Uram, Kamil Przemyski, Szymon Śmietana – zajęła 4 miejsce.
W biegach indywidualnych brali udział: Oliwia Betlej, Zofia Budziak, Alan Buczyński – 5 miejsce na 400m, Wiktoria Budziak – 4 miejsce na 600m, Szymon Chłoń – 4 miejsce na 400m, Julia Betlej – 1 miejsce na 600m, Ewelina Sudyka, Kinga Kobak – 1 miejsce na 1000m, Magdalena Kania – 4 miejsce na 1000m.
Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale.
Gratulujemy uczestnikom zawodów. Dziękujemy rodzicom za umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w zawodach.

XV KONKURS GEOGRAFICZNY „ODKRYJ EUROPĘ”

9 maja 2023 r. punktualnie o godzinie 9:30 trzech uczniów naszej szkoły Magdalena Kania, Kinga Kobak oraz Kamil Przemyski przystąpiło do XV Konkursu Geograficznego „Odkryj Europę” organizowanego przez Podkarpacką Fundację Rozwoju „Beskid”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej numer 2 w Jaśle. Do rozwiązania uczniowie mieli 18 rozszerzonych zadań z wiedzy geograficznej. Czas trwania konkursu wynosił 60 minut. Z powiatu jasielskiego przystąpiło 58 uczniów.

Więcej o konkursie tutaj:

XV KONKURS GEOGRAFICZNY „ODKRYJ EUROPĘ” – PODKARPACKA FUNDACJA ROZWOJU „BESKID” (fundacjabeskid.org.pl)

 

Powiatowe biegi przełajowe

W dniu 29 marca 2023 r. na obiekcie M.O.S.i R. w Jaśle odbyły się Powiatowe Indywidualno-drużynowe biegi przełajowe dla wszystkich grup wiekowych.

Uczennice naszej szkoły w składzie Julia Betlej, Anna Machowska, Kinga Kobak, Ewelina Sudyka, Oliwia Budnik zajęły 1 miejsce drużynowo w kategorii Igrzyska Dzieci, a Julia Betlej 1 miejsce indywidualne i Anna Machowska 3 miejsce indywidualnie
Gratulujemy naszym zawodniczkom!!!

Dzień Babci i Dziadka i zabawa karnawałowa

Uczniowie naszego przedszkola i szkoły podstawowej pod opieką swoich nauczycielek przygotowały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały swoim Kochanym Babciom i Dziadkom przedstawienie Jasełkowe pod tytułem „Tylko jedna jest taka noc” oraz wierszyki i piosenki. Złożyły również gorące życzenia i wręczyły przygotowane upominki. Babcie i Dziadkowie z nieukrywanym zachwytem podziwiali swoje wnuczęta występujące na scenie specjalnie dla nich. Nie kryli również wzruszenia i za występ swoje wnuczki i wnuków nagrodzili gromkimi brawami. Wszyscy dzielili się się wrażeniami przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców. Na zakończenie uroczystości dzieci i dziadkowie wesoło bawili się podczas zabawy karnawałowej. Był to dzień pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

galeria zdjęć

Gminne Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym dziewcząt klas IV – VI

W dniu 11.01.2023r. w sali gimnastycznej NSP w Gliniku Polskim jak co roku odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym dziewcząt urodzonych w roku 2010 i młodszych. Do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn. W ostateczności pojawiło się 5 szkół. Zawodniczki swoje mecze rozegrały systemem „każdy z każdym”, a o kolejności miejsca zadecydowała ilość zdobytych punktów.
Wyniki przedstawiają się w następujący sposób:

I miejsce –  NSP w Roztokach, 12 pkt.
II miejsce –  
NSP w Nowym Gliniku, 9 pkt.
III miejsce –  
NSP w Gliniku Polskim, 6 pkt. 

IV miejsce – SP w Łubnie Szlacheckim, 3pkt.
V miejsce – NSP w Czeluśnicy, 0 pkt.
                     
Na zawodników czekał słodki poczęstunek, pamiątkowe dyplomy i sportowy upominek.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w rozgrywkach powiatowych.

Gminne Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym chłopców klas IV – VI

W dniu 10.01.2023r. w sali gimnastycznej NSP w Gliniku Polskim jak co roku odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym chłopców urodzonych w roku 2010 i młodszych. Do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn. Zawodnicy swoje mecze rozegrali w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”.

Grupa A: Glinik Polski, Czeluśnica, Łajsce i Roztoki.
Grupa B: Wrocanka, Nowy Glinik, Łubno Szlacheckie oraz Umieszcz,
a następnie zostały rozegrane półfinały i finały.

Wyniki przedstawiają się w następujący sposób:

I miejsce –  NSP w Roztokach,  
II miejsce –  
NSP w Nowym Gliniku,
III miejsce –  
NSP w Umieszczu,  

IV miejsce – NSP w Łajscach,
V miejsce – NSP w Gliniku Polskim ,
                    SP w Łubnie Szlacheckim, 
VII miejsce – NSP w Czeluśnicy, 
                      NSP we Wrocance,

Na zawodników czekał słodki poczęstunek, pamiątkowe dyplomy i sportowy upominek.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w rozgrywkach powiatowych.

galeria zdjęć

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców klas VII – VIII

W dniu 22.11.2022r. w sali gimnastycznej NSP w Gliniku Polskim jak co roku odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców klas VII – VIII . Do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn. Zawodnicy swoje mecze rozegrali w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym” a następnie zostały rozegrane półfinały i finały. W obecnym roku szkolnym, poziom rozgrywek tenisowych był bardzo wysoki. O zwycięstwie decydowała niewielka różnica punktowa.

Wyniki przedstawiają się w następujący sposób:
I miejsce –  SP w Łubnie Szlacheckim,                                            
II miejsce –  NZSP w Czeluśnicy,
III miejsce –  NZSP we Wrocance,

IV miejsce – NSP w Umieszczu,
V miejsce – NSP w Roztokach, oraz  NSP w Gliniku Polskim,

Na zawodników czekał słodki poczęstunek i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w rozgrywkach powiatowych.

galeria zdjęć

galeria zdjęć

Narodowe Czytanie i Dzień Edukacji Narodowej

13 października nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej 11. odsłony akcji były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Z okazji Narodowego Czytania Prezydent RP Andrzej Duda napisał w liście: „Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza- zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury”.

Wśród czytających „Romantyczność” oraz „Świteziankę” znalazły się nie tylko uczennice naszej szkoły- Ewelina Sudyka (kl. 5.), Julia Jerzak (kl. 8.),Zofia Nowak (kl. 8.) z panią dyrektor Katarzyną Kanią na czele, ale również zaproszeni goście- pani Małgorzata Machowska, pani Joanna Jerzak oraz pan Józef Przemyski, reprezentujący Zarząd Stowarzyszenia „Unia Szkół”, pani Magdalena Fortuna- pracownik biblioteki w Tarnowcu i filii w Gliniku Polskim oraz pan Wacław Kozdrój- dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowcu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia oraz uczestnikom akcji.

Tego samego dnia odbyła się również krótka akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych słów popłynęło w stronę nauczycieli. Uczniowie docenili i czerwonymi różami podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie oraz troskę.

Na zakończenie akademii głos zabrała pani dyrektor-Katarzyna Kania, która podziękowała za zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

galeria zdjęć

Udział w Powiatowych Zawodach Rowerowych

W dniu 11.10.2022 r. w Umieszczu odbyły się III Powiatowe Zawody Rowerowe.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas  0 – VIII:
– Betlej Julia,
– Budnik Oliwia – 3 miejsce,
– Duda Krzysztof,
– Kania Magdalena – 2 miejsce,
– Kobak Kinga – 1 miejsce,
– Pawlak Piotr,
– Sudyka Ewelina,
– Śmietana Szymon,
– Uram Kacper – 3 miejsce,
– Wiktorski Tomasz – 1 miejsce,
– Ziomek Grzegorz,
– Zawada Kacper,
– Jerzyk Dominika,
– Jerzyk Jakub – 2 miejsce,
– Chłoń Szymon,
– Budziak Wiktoria,
Zdobywcy 1 miejsca otrzymali, medal i puchar a za 2 i 3 miejsce były medale, dyplomy i upominki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, zwłaszcza że warunki na trasie oraz pogoda nie sprzyjały zawodnikom.  

galeria zdjęć

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

galeria zdjęć

Wyjazd do „Alpakowego ZOO”

galeria zdjęć

Zawody biegowe w Czeluśnicy

W dniu 18 września w ramach IX Biegu Ulicznego w Czeluśnicy odbyły się międzyszkolne biegi sztafetowe 4x100m oraz indywidualne biegi dla dzieci.
Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klas V-VIII: 
– Magdalena Kania,
– Anna Machowska,
– Kinga Kobak,
– Julia Betlej,
Dziewczęta biegły wspaniale, zdobyły 1 miejsce.
Były to nasze pierwsze biegi sztafetowe, na stadionie lekkoatletycznym w Czeluśnicy. 
W biegach indywidualnych na 400 m Wiktoria Budziak zajęła 2 miejsce, a w tej samej kategorii wśród chłopców Szymon Chłoń także 2 miejsce.
W biegach indywidualnych na 600 m Julia Betlej zajęła 2 miejsce, a Oliwia Budnik 5 miejsce.
 
Gościem honorowym na w/w zawodach był Grzegorz Lato, który dekorował naszych zawodników.

Udział przedstawicieli naszej szkoły w Narodowym Czytaniu w Żarnowcu

2 września 2022r. odbyła się jedenasta odsłona Narodowego Czytania w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Odczytano tekst „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Naszą szkołę podczas tego wydarzenia reprezentowała uczennica klasy 5 – Julia Betlej, która wraz z innymi uczniami ze szkół im. Marii Konopnickiej z terenu województwa podkarpackiego, odczytała fragment utworu.

galeria zdjęć

Rok szkolny 2021/2022

GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW SZKOŁ PODSTAWOWYCH Z TERENU GMINY TARNOWIEC W KATEGORII KLAS VIII i MŁODSI

 W piątek 10.06.2022R. na stadionie w Czeluśnicy, odbył się Gminny turniej w piłce nożnej chłopców klas VIII i młodszych. Do rozgrywek zgłosiło się 9 drużyn. Zawodnicy swoje mecze rozegrali w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”, z obu grup wyszło po dwie drużyny, które rozegrały ze sobą walkę o 1 i 2 miejsce oraz o trzecie.

Wyniki przedstawiają się w następujący sposób:

I miejsce – NSP w Roztokach,
II miejsce – SP w Łubnie Szlacheckim,
III miejsce – SP w Tarnowcu,

Udział – NSP w Czeluśnicy 
            – 
NSP w Gliniku Polskim,
             NSP w Umieszczu,
            – NSP we Wrocance,
            – NSP w Nowym Gliniku,
            – NSP w Łajscach,
Zawodnicy otrzymali: Puchary, dyplom udziału, nagrodę rzeczową oraz poczęstunek. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

Twórczość Marii Konopnickiej w słowach i obrazach

8. czerwca 2022 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gliniku Polskim odbył się XIX Gminny Konkurs pt.”Twórczość Marii Konopnickiej w słowach i obrazach” pod Honorowym Patronatem Dyrektora Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu – Pawła Bukowskiego. Uczczono w ten sposób 180. rocznicę urodzin pisarki oraz Rok Marii Konopnickiej, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

W konkursie wzięło udział 31 recytatorów z 8 szkół z terenu gminy Tarnowiec: Czeluśnica, Glinik Polski, Łajsce, Nowy Glinik, Roztoki, Tarnowiec, Umieszcz oraz Wrocanka.

Jury w składzie: Paweł Bukowski – Dyrektor Muzeum w Żarnowcu, Barbara Bukowska
– Kustosz Muzeum, Bartłomiej Smyka – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu oraz Lucyna Szpyrka – gość honorowy, oceniało recytatorów w trzech kategoriach wiekowych:
klasy I-II, IV-VI i VII-VIII. Pod uwagę brano dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa a także opanowanie tekstu.

Po raz pierwszy w historii konkursu uczniowie sięgnęli do utworów prozatorskich Marii Konopnickiej, m. in. do fragmentów „W Awinionie” oraz „Wspomnień z podróży”.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

Kategoria klas I-III

I miejsce Anna Marek (SP Nowy Glinik)

II miejsce Zofia Kołbuc (SP Tarnowiec)

III miejsce Dominika Jerzyk (SP Glinik Polski)

Wyróżnienia:

Kacper Owsiak (SP Czeluśnica)

Adam Faber (SP Wrocanka)

Kategoria klas IV-VI

I miejsce Mateusz Osika (SP Czeluśnica)

Oliwia Wilgucka (SP Roztoki)

II miejsce Konstancja Gębuś- Marek (SP Nowy Glinik)

III miejsce Zuzanna Muzyka (SP Tarnowiec)

Wyróżnienia:

Sebastian Frańczak (SP Łajsce)

Nikola Segin (SP Umieszcz)

Kinga Kobak (SP Glinik Polski)

Paweł Sajdak (SP Wrocanka)

Aleksandra Kopczak (SP Wrocanka)

Kategoria klas VII-VIII

I miejsce Zofia Nowak (SP Glinik Polski)

Wyróżnienie:

Mateusz Sanocki (SP Wrocanka)

Nagrody oraz poczęstunek dla uczestników ufundowali: Stowarzyszenie „Unia Szkół”, Gmina Tarnowiec, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu, pani Lucyna Szpyrka oraz sołtys wsi Glinik Polski.

Recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

galeria zdjęć

Wycieczka do Wrocławia

W dniach 10-12 maja, w ramach projektu „Poznaj Polskę” odbyliśmy wycieczkę do Wrocławia, zwanego również „Miastem Mostów” (jest tu ich ponad 120).

Zaraz po przyjeździe do stolicy Dolnego Śląska spotkaliśmy się z „Lisią Przewodniczką”- panią Martyną Trzaską, która zabrała nas na wrocławski Rynek, z gotyckim Ratuszem, renesansowymi kamienicami i Placem Solnym. Niezwykły klimat tego miejsca bardzo się nam spodobał. Po zjedzeniu pysznych lodów i zakupie pamiątek udaliśmy się do HYDROPOLIS- centrum wiedzy o wodzie. Wizyta dostarczyła nam niesamowitych atrakcji. Wszystko za sprawą interaktywnych wystaw. Wielu urządzeń mogliśmy też dotknąć, a w strefie relaksu – odpocząć. Następnie zjedliśmy obiadokolację i zameldowaliśmy się w hotelu Wieniawa”. Tak minął pierwszy dzień naszej wycieczki.

Nowy dzień rozpoczęliśmy od pożywnego śniadania, po czym udaliśmy się na zwiedzanie kolejnych punktów na mapie Wrocławia. Z Rynku przeszliśmy na Stare Jatki- dawną kupiecką ulicę, gdzie znajdowały się sklepy rzeźnicze, handlowano tu mięsem. Obecnie znajdują się tu pracownie i galerie artystyczne, a o tym co tu niegdyś było przypomina pomnik „Ku czci zwierząt rzeźnych”.

Odwiedziliśmy także Ostrów Tumski, tu podziwialiśmy piękną i okazałą Katedrę św. Jana Chrzciciela. Spacerowaliśmy słynnym Mostem Tumskim, na którym do niedawna wisiało mnóstwo kłódek zawieszonych przez zakochanych.

W Muzeum Pana Tadeusza mogliśmy zobaczyć rękopis dzieła samego Adama Mickiewicza. Poznaliśmy historię oraz interpretację naszej epopei narodowej. Ekspozycję uzupełniały aplikacje multimedialne, przez co wystawa stała się ciekawsza.

Z kolei w Muzeum Narodowym zobaczyliśmy zbiory obejmujące przede wszystkim malarstwo

i rzeźbę. Dzieła pochodzą z minionych epok- od antyku przez średniowiecze do początku XX wieku. Trzon kolekcji to przede wszystkim zbiory z Wrocławia oraz Dolnego Śląska.

Po obiadokolacji udaliśmy się na zasłużony odpoczynek do hotelu.

Trzeciego dnia wybraliśmy się na zwiedzanie Panoramy Racławickiej. W Rotundzie obejrzeliśmy makietę „Bitwy pod Racławicami”, słynnego dzieła Jana Styki oraz Wojciecha Kossaka. Niezwykły obraz powstawał przez dziewięć miesięcy i przedstawia zwycięską bitwę wojsk powstańczych pod wodzą Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi. Dzięki niezwykłym zabiegom malarskim, panoramicznej perspektywie oraz sposobie nagłośnienia, przenieśliśmy się

w inną rzeczywistość.

Razem z „Lisią Przewodniczką” zwiedziliśmy Halę 100-lecia, która uznana została za jedno

z największych dzieł architektury XX wieku. Jest to miejsce dla organizatorów wystaw, konferencji, wydarzeń kulturalnych i sportowych. Została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczyliśmy tu Pawilon Czterech Kopuł oraz Iglicę.

Spacer po Ogrodzie Japońskim dostarczył nam wielu wrażeń. Urocze alejki, różnorodna roślinność, urzekający zapach kwiatów i krzewów, kamienne ozdoby oraz źródełka sprawiły, że mogliśmy odpocząć i się wyciszyć.

Ostatnim punktem wycieczki było Afrykarium, które zabrało nas w niezwykłą podróż po Afryce. Podzielone zostało na pięć stref, w każdej z nich oglądnąć było można różnorodne gatunki zwierząt., m. in. żółwie, hipopotamy, rekiny, płaszczki oraz pingwiny. Niesamowity podwodne skarby wywarły na nas ogromne wrażenie.

Po zwiedzeniu Afrykarium znaleźliśmy czas na zjedzenie lodów oraz odpoczynek w cieniu drzew.

Pożegnaliśmy się z „Lisią Przewodniczką” i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Wycieczka do Wrocławia była niesamowitą przygodą. Będziemy dobrze ją wspominać.

galeria zdjęć

KONKURS GEOGRAFICZNY ODKRYJ EUROPĘ” ROZSTRZYGNIĘTY

5 maja 2022 roku czterech uczniów naszej szkoły Fabian Baca, Magdalena Kania, Kamila Kobak i Mateusz Świdrak wzięli udział w XIV Konkursie Geograficznym „Odkryj Europę”, organizowanym przez Podkarpacką Fundację Rozwoju „Beskid”.

Konkurs był jednoetapowy, miał formę pisemną i składał się z pytań otwartych i zamkniętych.

W konkursie wzięło udział łącznie 106 uczniów z 13 szkół powiatu jasielskiego. Do rozwiązania uczniowie mieli 16 rozszerzonych zadań z wiedzy geograficznej o Europie, zaś suma możliwych do uzyskania punków wynosiła 100.

Najbliżej nagrody i tytułu finalisty znalazła się Madzia Kania z klasy szóstej, zajmując 7 miejsce i zdobywając 72,5 punkta. Dodajmy, że do tytułu finalisty zabrakło naszej uczennicy jedynie 2 punkty, niemniej jednak serdecznie GRATULUJEMY i tak wysokiego wyniku.

Dziękujemy pozostałym uczestnikom biorącym udział w konkursie za poświęcony czas na przygotowanie do testu i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu „Odkryj Europę”.

Udział uczniów w gminnym konkursie „Wielkanocne inspiracje”

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

We czwartek 31.03.2022r. w sali gimnastycznej NSP w Gliniku Polskim odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym dziewcząt z rocznika 2009 i młodszych. Do rozgrywek zgłosiło się 7 szkół z naszej gminy. Zawodniczki swoje mecze rozegrały w dwóch grupach  systemem „każdy z każdym”, a następnie zostały rozegrane półfinały i finały.

Wyniki przedstawiają się w następujący sposób:
I miejsce – NSP w Roztokach,
II miejsce –  NSP w Gliniku Polskim,
III miejsce – NZSP w Gliniku Nowym ,
IV miejsce –   NSP w Czeluśnicy,
V miejsce –  NZSP w Umieszczu,
V miejsce – SP w Tarnowcu,

V miejsce – SP w Łubnie Szlacheckim,

Na zawodniczki czekał słodki poczęstunek, pamiątkowe dyplomy oraz sportowy upominek.                                                                                                    Gratulujemy i życzymy powodzenia.
——————————————

 W dniu 29.03.2022r. w sali gimnastycznej NSP w Gliniku Polskim odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym chłopców z rocznika 2009 i młodszych . Do rozgrywek zgłosiło się 7 drużyn. Zawodnicy swoje mecze rozegrali w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym” a następnie zostały rozegrane półfinały i finały. Po kilku godzinnych zmaganiach i wielu stojących na bardzo wysokim poziomie pojedynków wyłoniono zwycięzców.

Wyniki przedstawiają się w następujący sposób:
I miejsce – NZSP w Nowym Gliniku,
II miejsce – NSP w Roztokach,
III miejsce – NZSP w Umieszczu, 

IV miejsce – NZSP w Czeluśnicy,
V miejsce – SP w Łubnie Szlacheckim,
V miejsce –  NSP w Gliniku Polskim,
V miejsce – SP w Tarnowcu,
Na zawodników czekał słodki poczęstunek, pamiątkowe dyplomy oraz sportowy upominek.                                                                                                    Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia.

 

WYRÓŻNIENIE DLA SIÓSTR KINGII I KAMILII KOBAK

W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

DRZEWO W OBIEKTYWIE”

Z przyjemnością informujemy, że Konkurs fotograficzny „Drzewo w obiektywie” organizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki we współpracy z Narodową Fundacją Ochrony Środowiska w ramach realizowanego Projektu LIFE pn. Green-Go! Inicjatywy lokalne na rzecz kształtowania zielonej infrastruktury na obszarach Natura 2000 w Karpatach współfinansowanego przez Unię Europejską oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej został rozstrzygnięty.

Do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki wpłynęło 69 zgłoszeń szkół, w tym z 55 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z 19 gmin. Łącznie nadesłało 107 fotografii konkursowych wykonanych przez uczniów.

Nasze uczennice Kinga Kobak z klasy V oraz Kamila Kobak z klasy VIII znalazły się w gronie nagrodzonych i otrzymały wyróżnienie jako jedyne z uczniów wyróżnionych z terenu gminy Tarnowiec.

Fotografia ostatnimi czasy jest docenianą i coraz bardziej popularną sztuką skupiającą się na momencie chwili. To wspaniały rodzaj hobby. Jest niecodzienną pasją w codziennym funkcjonowaniu każdego z nas. Rozbudza ciekawość, uczy wytrwałości, cierpliwości, wrażliwości opanowania. Poprzez wykonanie zdjęcia przekazujemy odbiorcy swoją indywidualność, artyzm, a wykonane zdjęcie jest magią, zatrzymaniem czasu, wyjątkowym dziełem.

Zdjęcie to wyrażanie wrażeń.

Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych,

to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć? ,,

                                                                                                      Ernest Haas

Więcej informacji o rozstrzygniętym konkursie na stronie organizatora:

https://wisloka.pl/wyniki-konkursu-fotograficznego-drzewo-w-obiektywie/

Zabawa karnawałowa

galeria zdjęć

Dzień Babci i Dziadka

galeria zdjęć

Przy wigilijnym stole

galeria zdjęć

Udział naszych uczniów w gminnym konkursie „Z aniołem w tle”

 

Szkolny konkurs „Mikołaje i skrzaty”

 

Mikołajkowy wyjazd na lodowisko

W dniu 2 grudnia 2021r. chętni uczniowie naszej szkoły wyjechali na lodowisko do Dębicy, Był to pierwszy wyjazd po dwuletniej przerwie spowodowanej gruntownym remontem obiektu. W ramach modernizacji powstała nowa płyta o wymiarach 60m x 26m, więcej miejsca na trybunach, nowe oświetlenie i klimatyzacja. Podczas dwugodzinnego seansu uczniowie doskonalili swoje umiejętności łyżwiarskie. 

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

We wtorek 23.11.2021r. w sali gimnastycznej NSP w Gliniku Polskim już po raz kolejny odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt klas VII – VIII . Do rozgrywek zgłosiło się 6 szkół z naszej gminy. Zawodniczki swoje mecze rozegrały w dwóch grupach  systemem „każdy z każdym”, a następnie zostały rozegrane półfinały i finały.

Wyniki przedstawiają się w następujący sposób:

 I miejsce – SP w Łubnie Szlacheckim,
II miejsce –  NSP w Gliniku Polskim,
III miejsce – NSP w Czeluśnicy,
IV miejsce –  NZSP w Gliniku Nowym ,
V miejsce –  NSP w Roztokach,
VI miejsce – SP w Tarnowcu,

W dniu 25.11.2021r. w sali gimnastycznej NSP w Gliniku Polskim już po raz kolejny odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców klas VII – VIII . Do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn. Zawodnicy swoje mecze rozegrali w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym” a następnie zostały rozegrane półfinały i finały. Po kilku godzinnych zmaganiach i wielu stojących na bardzo wysokim poziomie pojedynków wyłoniono zwycięzców.

Wyniki przedstawiają się w następujący sposób:

 I miejsce – NZSP w Łajscach,
II miejsce – SP w Łubnie Szlacheckim,
III miejsce –  NSP w Gliniku Polskim,
IV miejsce – NSP w Roztokach,
V miejsce – NZSP w Czeluśnicy,

VI miejsce – NZSP w Nowym Gliniku,

 Na zawodników czekał słodki poczęstunek, pamiątkowe dyplomy oraz sportowy upominek.                                                                                                    Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w rozgrywkach powiatowych.

Święto Niepodległości 2021

„Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi.
A niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale bardzo kosztownym.”
Józef Piłsudski

We wtorek 9 listopada 2021r., w 103. rocznicę odzyskania niepodległości, uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię przybliżając nam temat tak odległy, ale jakże ważny dla każdego Polaka. Pieśni śpiewane przez uczniów i treść recytowanych wierszy pozwoliły zrozumieć, jaki był to trudny okres dla Polaków. Polacy okazali się narodem dumnym i walecznym, śmiało podejmującym kolejne próby zbrojnego sprzeciwu przeciwko zaborcom, które w końcu przyniosły długo oczekiwaną wolność. Obecnie często można usłyszeć słowa: „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”. Mieli tego świadomość nasi przodkowie, ale czy my rozumiemy swoje obowiązki? Czy kochamy i szanujemy naszą wolną Ojczyznę? Odpowiedzi na te pytania każdy z nas musi sam sobie udzielać każdego dnia na nowo, nie tylko w Narodowe Święto Niepodległości. Do takich refleksji skłoniło nas również przemówienie Pani Dyrektor wieńczące akademię. Następnie, już po raz kolejny, uczniowie i nauczyciele Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, włączyli się we wspólne świętowanie Narodowego Święta Niepodległości poprzez udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego”
To była dla wszystkich krótka, ale wymowna lekcja historii.
Chwała bohaterom!

DRZEWO W Obiektywie  KONKURS FOTOGRAFICZNY

W miesiącu październiku chętni uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły wzięli udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle pod hasłem „ Drzewo w obiektywie”.

Celem Konkursu było:

– wzmocnienie świadomości wśród Uczestników jaką rolę pełnią drzewa,

– kształtowanie postaw ekologicznych,

– wzbudzenie zrozumienia konieczności ochrony środowiska lokalnego,

– poszanowanie otaczającej przyrody,

– promocja walorów przyrodniczych.

Zadaniem uczestników było wykonanie fotografii przedstawiającej drzewo, drzewa lub zadrzewienia, na której autor uchwycił piękno i harmonię przyrody.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VIII ze szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z terenu 22 gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie. Trzymamy kciuki za uczniów i ich prace oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach przyrodniczych.

W galerii prezentujemy prace naszych uczniów. 

Dwie uczennice z naszej szkoły otrzymały wyróżnienie:

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie jest organizowane przez Prezydenta RP od 2012 roku. Ma ono zachęcić do wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. W tym roku odbyło się ono po raz 10.

Z tej okazji także w naszym oddziale i przedszkolu obchodziliśmy to święto.

Dzieci z chęcią słuchały czytanych opowiadań.

W następnych dniach odwiedziły także bibliotekę, gdzie zapoznały się z pracą bibliotekarza a także mogły obejrzeć piękne książeczki.

 

 

POBIJAMY REKORD W CZYTANIU

We wtorek, 19 października cała społeczność szkolna – Pani Dyrektor, uczniowie nauczyciele, pracownicy szkoły włączyli się w II Międzynarodową edycję akcji ”Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Liczba biorących udział w pobijaniu rekordu w czytaniu w naszej szkole wyniosła 62 osoby ( 32 uczniów w szkole, 22 przedszkolaków, dyrektor + nauczyciele – 8 osób )

Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jego organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Celem akcji jest:

promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

integracja środowiska lokalnego;

pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Przed rozpoczęciem akcji Samorząd Uczniowski wraz z biblioteką szkolną ogłaszał dzień bicia rekordu w naszej szkole wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcał do wzięcia udziału. W szkole widniały plakaty reklamujące akcję.

W wybranym dniu niektórzy uczniowie przynieśli ze sobą swoje ulubione książki, część uczniów wypożyczyła książki z biblioteki szkolnej. Tego dnia można było zobaczyć niecodzienny widok – uczniów siedzących w klasach, na korytarzu szkolnym, sali gimnastycznej, na ławkach przed szkołą. Pogoda w tym dniu dopisała, rozjaśniając litery ciepłym promienistym słońcem, a widok uczniów czytających w skupieniu, wymieniających się informacjami o książce, autorach i treści napawał wszystkich wielką radością.

Do akcji włączyło się również przedszkole. Stworzono strefę czytania, którym przedszkolakom czytały Panie Przedszkolanki. Niektóre maluchy same chętnie czytały bajeczki, ciesząc się z umiejętności składania literek.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego czytania na przerwach i zachęcamy do sięgania po ciekawą książkę dużo częściej.

galeria zdjęć

Głośne czytanie

W naszej szkole Pani bibliotekarka zorganizowała akcję dla klas 2-3, propagującą głośne czytanie. Zosia Nowak z klasy VII zaprezentowała fragment książki „Afryka Kazika”, po którym nastąpiła krótka pogadanka o Afryce oraz łamigłówki, krzyżówki i pląsy.

Galeria zdjęć

Zawody rowerowe

W dniu 21 września 2021 roku w Umieszczu odbyły się” II Powiatowe Zawody Rowerowe o Puchar Starosty Jasielskiego”
W zawodach wzięło udział około 80 dzieci, które startowały w sześciu kategoriach wiekowych podzielonych na dziewczęta i chłopcy. 
Nasi uczniowie startowali w kategorii:
         klasy III-IV
-Julia Betlej II msc,
         klasy V-VI
-Kinga Kobak II msc,
-Oliwia Budnik
-Magdalena Kania
-Anna Machowska zajęły miejsca poza podium,
-Kacper Uram I msc
-Kamil Przemyski
-Grzegorz Ziomek zajęli miejsce poza podium,
klasy VII-VIII
-Oliwier Sudyka III msc,
-Patryk Mikuś zajął miejsce poza podium,

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, upominki oraz poczęstunek.

Zapraszamy do galerii

Wycieczka na górę Cergową

16 września 2021 roku nasza szkoła wybrała się na pieszą wycieczkę na Górę Cergową (716 m. n.p.m.). Wędrówka rozpoczęła się w Zawadce Rymanowskiej i prowadziła żółtym szlakiem na szczyt góry. Przewodnikiem wyprawy był pan Dariusz Uriasz, dla którego szlaki Beskidu Niskiego nie są obce. Po półtoragodzinnym marszu dotarliśmy na wierzchołek Cergowej, gdzie stoi, oddana do użytku w 2018 roku, wieża widokowa. Obserwowaliśmy stamtąd piękną panoramę. Po krótkim odpoczynku skierowaliśmy się w dół zbocza. Wkrótce dotarliśmy do wyjątkowego miejsca- Złotej Studzienki. To tutaj Jan z Dukli (późniejszy święty), rozpoczął swój pustelniczy żywot. Na uwagę zasługuje tu ołtarz i rzucająca się w oczy kapliczka, z której bije źródełko. Według wierzących woda ma moc uzdrowienia. Odpoczęliśmy chwilkę i wyruszyliśmy w dalszą drogę, dotarliśmy do miejscowości Jasionka, skąd autobus zabrał nas do domu.

Wędrówka na Górę Cergową dostarczyła nam wielu niezapomnianych chwil. Mogliśmy podziwiać piękno przyrody, obserwowaliśmy gatunki drzew, krzewów oraz grzybów, udało się zobaczyć salamandrę. Wycieczka dostarczyła nam nie tylko wiedzy przyrodniczej, ale także wrażeń zmysłowych.

Bardzo dziękujemy panu Darkowi, który bezpiecznie przeprowadził nas przez górę. Liczymy na pana obecność przy okazji innych pieszych wędrówek.

galeria zdjęć